obuv Peter Legwood


               Záleží Vám na tom, jaké nosíte boty? 

                   Jaký mají vliv na vaše zdraví ?


Peter Legwood je italská značka ortopedických vložek a zdravotní obuvi. Historie výroby sahá do roku 1991, kdy zakladatel Angelo Scantamburlo vyrobil první pár ortopedických vložek na míru. Dnes se Peter Legwood prodává již v 10 evropských zemích.

Jedinečnost obuvi a vložek je založena na patentovaném systému AEQUOS. Tento systém využívá působení série tlakových bodů a naklonění dodávajících chodidlu větší stabilitu, zlepšuje držení těla, snižuje zatížení svalů dolních končetin a zad. Garantuje také lepší rovinu kloubů a snižuje riziko nesprávných rotací s následkem opotřebení kloubů, zejména kolen a kyčlí. Tvarované plochy napomáhají srovnávat a držet chodidlo v optimální pozici, která umožní kloubům být ve správném postavení a pracovat vždy perfektně v ose. Tím je aktivována kontrola mechaniky kloubů. Výsledkem je zlepšení rovnováhy a výrazné snížení námahy pohybového aparátu.Také materiál, ze kterého jsou vyrobeny, podléhá přísným požadavkům pro kvalitu a vliv na naše zdraví. Navíc jsou velmi lehké, antibakteriální a protiskluzové.

Boty jsou doporučovány odborníky také pro ty, kteří mají problémy s plochými nohami, haluxem (vbočený palec), propadlou klenbou či bolestí kloubů a zad.

Obuv Peter Legwood je velmi často používána jako pracovní obuv (např. ve zdravotnictví, školství atd.).

Ze širokého sortimentu tvarů a barev si vybere každý. Obuv byla vyvinuta jako regenerační a je vhodná pro celodenní nošení. Její kvality pravidelně oceňují lidé, kteří většinu dne tráví na nohách (zdravotnický personál, učitelé, zaměstnanci pohostinství, atp.), sportovci, těhotné ženy, děti i senioři. Obuv je upravitelná na míru.

Protože bota musí dobře sedět, aby plnila správně svoji zdravotní funkci, lze ji dle potřeby "nahřát" a upravit přesně pro tvar vaší nohy - pokud je to potřeba.

BUBBLE

Ortopedická dětská obuv, charakteristická větší hloubkou boty a zvýšenou ochranou kotníku, která má předejít vyzutí. Dítě může v této zdravotní obuvi klidně běžet a nemusí mít strach, že ji ztratí.

Tento model je dodáván ve velikostech (dvojčíslí) č. 24-25, 26-27, 28-29, 30-31, 32-33. Ve větších velikostech navazuje model Dolphin.


BULL

Ideální celoroční zdravotní obuv.

Je velmi často používána jako pracovní obuv (ve zdravotnictví, školství apod.).

Tento model je dodáván ve velikostech č. 35 až 48. 


DUCK

Flexibilní obuv pro každodenní nošení

Tento model je dodáván ve dvojčíslí: od č. 34-35 - 40-41 a od č. 45-46 - č. 47-48


DOLPHIN

Ortopedická obuv určená ženám. Pata boty je zvýšena o 10% pro větší oporu a lepší držení nohy, oceníte ji také pro její velkou odolnost.

Tento model je dodáván ve velikostech č. 35 až 41 

Žabky Peter Legwood

Jedná se o flexibilní obuv, kterou můžete nosit ve městě i na pláži. Tento model je dodáván ve velikostech (dvojčíslí) č. 35-36, 37-38, 39-40, 41-42 (lilla - fialová, rosa - světle růžová, azzurro - modrá, bianco - bílá, nero - černá), 43-44, 45-46 (azzurro - modrá, nero -černá).

KONG unisex obuv

Tento model je velmi odolný, má zesílenou patu. Model je dodáván ve velikostech č. 41 až 45.