Měření fototypu kůže

Pouze v lékárnách U bílého lva Vám změříme Váš fototyp a doporučíme opalovací kosmetiku přesně na míru pro Vás a Vaši rodinu, přátele či blízké!

V létě se snaží většina z nás získat bronzové opálení. Při výběru vhodného opalovacího prostředku je třeba vzít do úvahy nejen to, kde se budeme opalovat, ale také jaký typ pleti máme.

Každý z nás má v kůži kožní barvivo melanin, které nás chrání před UV zářením. Důležité je, kolik ho máme. Roli v tom hrají genetické, geografické a přírodní podmínky - v různých populacích vznikly určité rozdíly v pigmentaci kůže, které se postupně vytvořily v průběhu tisíciletí. To vše určuje, který z fototypů je ten náš.

Fototyp je dán intenzitou pigmentace (množstvím a rozvrstvením melaninu v kůži) a je hodnocen podle toho, jak kůže reaguje na vystavení jarnímu či časně letnímu polednímu sluníčku. To záleží na pigmentaci kůže a barvě očí a vlasů. Obvykle platí, čím má člověk světlejší kůži, vlasy a oči, tím je číslo fototypu nižší a tím je méně odolný vůči slunečnímu záření.

Náš reklamní spot, který můžete slyšet na rádiu Blaník ke spuštění zde: